Sari la conținut

Dinu Gutu


Dinu Gutu este antropolog, jurnalist cultural si membrul unui grup ultras. Teza sa de doctorat este o etnografie despre ultrasii de la Dinamo (Ultimii oameni. Etnografia unei peluze, 2015).


 


A mai publicat o serie de articole academice si capitole in volume din Romania si Marea Britanie. Este colaborator la platformele Art7.fm si Platzforma. De asemenea, scrie pentru Criticatac, Vice si Casa Jurnalistului.

Cărți publicate:

Centrul de preferințe pentru confidențialitate

Confidențialitatea dvs.

Procesăm datele dvs. cu scopul de a vă oferi posibilitatea să comandați produsele noastre online, precum și pentru a vă oferi conținut care să fie adaptat la interesele și nevoile dvs. Analizăm aceste date pentru a obține informații cu privire la comportamentul și interesele vizitatorilor noștri. Împărtășim aceste informații partenerilor noștri pe baza consimțământului și/sau a interesului legitim. Mai jos vă puteți exercita, la nivel de partener, dreptul de a consimți sau de vă opune unui interes legimit pe baza unui scop specific.

Module cookie strict necesare

Aceste fișiere sunt strict necesare pentru buna funcționare a magazinului online (pentru plasarea comenzilor online, autenficare în cont, salvarea/procesarea opțiunilor dvs cu privire la modulele de tip cookie, etc.). Acestea nu necesită acordul dvs. pentru plasare/accesare și nu pot fi dezactivate (decât dacă nu țineți meapărat să intrați în setările browser-ului dvs și să le dezactivați de acolo, având ca rezultat negativ întreruperea funcționării normale a site-ului).

Meniu de accesibilitate